Antalya'da orman yangını sonrası TOKİ yeni bir köy inşa etti

7 Aralık 2022

Antalya Akseki Kepezbeleni Mahallesinde orman yangını sonrası TOKİ yeni bir köy inşa etti. TOKİ tarafından yeniden dizayn edilen köy, mimarisi ve projenin yerleştirilmesi ile adeta bir tatil köyünü andırıyor.

Antalya’nın Akseki ilçesi Kepezbeleni Mahallesi'nde geçtiğimiz yıl orman yangınında alevlere teslim olan evlerin yerine Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 64 ev yapıldı. 

Akseki ilçesi Kepezbeleni Mahallesi'nde geçen yıl yaşanan yangının hemen ardından sahada hasar tespit çalışmaları gerçekleştirildi. Yeni evlerin yöresel mimariye uygun, iki katlı olacak şekilde planlaması yapıldı. Kısa sürede ihale sürecinin tamamlanmasının ardından köy evlerinin yapımına başlandı. İnşası tamamlanan evler bu ay içerisinde hak sahibi vatandaşlara teslim edilecek.

Kepezbeleni Mahallesi'nin görüntüsü ise şantiyeyi andırıyor. Mahallede 64 yeni evin yapımı tamamlandı. Evler 3+1 ve 2+1 iki katlı olarak yöresel mimariye uygun olarak yapıldı. Yeniden inşa edilen köy, tatil köyünü andırarak görenlerin ilgisini çekiyor.

Yeni evler yöresel mimariye uygun olarak yapıldı. Ayrca köy konağı ve şadırvan yapıldı. İçme suyu hatları çekildi, yeniden elektrik direkleri dikildi. Kepezbeleni mahallesinde yapılan konutlar örnek bir mimari olarak dikkat çekiyor. Mahalle yeni konutlar ile bir tatil köyüne bürünmüş şekilde gözüküyor.