Bolu Büyük Sanayi Sitesi’nin ihalesi gerçekleştirildi

30 Ocak 2018

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından inşa edilecek “Bolu Büyük Sanayi Sitesi”nin ihalesi yapıldı. 30 Ocak 2018, Salı günü gerçekleştirilen ihale kapsamında ayrıca altyapı ve çevre düzenleme işi de yer alıyor.

“Bolu Büyük Sanayi Sitesi” projesi TOKİ, Valilik, Belediye, Bolu Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ve Bolu Ticaret ve Sanayi Odası arasında imzalanan protokol kapsamında gerçekleştiriliyor.

Sanayi Sitesi yaklaşık 57 Ha alanda planlandı. Sanayi sitesinde 21’i 25 m², 59’u 65,74 m², 52’si 93,6 m² ve 856’sı ise 127,68 m² büyüklüğünde 4 farklı tipte, toplam 988 adet iş yeri inşa edilecek.

Projeyle şehir merkezinde ekonomik ömrünü tamamlamış sanayi sitelerinin tamamen kent dışına çıkarılması, istihdam, üretim ve bölgesel gelişimin yanı sıra aynı sektörde faaliyet gösteren firmaların kümelendirilmeleri hedeflendi.

Proje alanında oto grubu, tekstilci, demirci, elektrikçi, mobilyacı, PVC-camcı, gıdacı, hırdavatçı, galerici olmak üzere 9 ana sektör temsilcilerine ait iş yerleri ve sosyal donatılar yer alacak.