BASIN AÇIKLAMASI

16 Eylül 2015


“Trabzon Akyazı 40.000 Seyirci Kapasiteli Stadyum ve Spor Tesisleri Projesi”nde,
“Su Yolu” mevcuttur.
 
Proje, ileri mühendislik ve inşaat teknolojilerinin kullanıldığı, tüm detayların düşünüldüğü, titizlikle yürütülen bir çalışmadır.
  
Son günlerde, bazı basın-yayın organlarında yayımlanan bir takım haberlere ilişkin, açıklama yapılması ihtiyacı ortaya çıkmıştır.
 
Yayımlanan haberlerde; Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından inşaatı gerçekleştirilen, “Trabzon Akyazı 40.000 Seyirci Kapasiteli Stadyum ve Spor Tesisleri Projesi”yle  ilgili olarak, Trabzon İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı tarafından “Stadyumla kara arasında mutlaka su yolu yapılması gerektiği, kimsenin kendilerini dinlemediği ve son 5 yıl içinde bir araya geldikleri yetkililerle  bu konuyu defalarca paylaştıkları” belirtilmektedir.
 
İlgili beyan ve bu beyana dayalı haberler tamamen gerçek dışıdır.
 
TOKİ tarafından inşaatı gerçekleştirilen, “Trabzon Akyazı 40.000 Seyirci Kapasiteli Stadyum ve Spor Tesisleri”nde,  “Su Yolu” proje aşamasında planlanmış ve yapılacak imalatlar içerisinde yer almaktadır. Su Yolu, ihale kapsamında projesine göre, stat inşaatının gerçekleştirildiği alanda, güney yamaçtan gelen 6 adet menfezi içine alacak şekilde zaten mevcuttur.
 
Ayrıca, beyan ve haberlerde yansıtıldığı gibi, işin başlangıcından itibaren hiçbir TOKİ yetkilisiyle iletişime geçilmemiş, görüş alışverişinde bulunulmamıştır. Bilgi eksikliğinden kaynaklanan yanlış açıklama da, bunun göstergesidir.
                                        
Konunun, bu bilgiler çerçevesinde değerlendirilmesi temennisiyle, kamuoyunun bilgilerine sunulur.
 
 
                                                                                                                                                        Basın Danışmanlığı