BASIN AÇIKLAMASI

2 Ekim 2015


Hürriyet Gazetesi Ankara Eki
    Sayın Deniz GÜREL
    Yazı İşleri
 
Söğütözü Cad. Dumlupınar Bulv. Eskişehir Yolu
Doğan Medya Center No: 102 Çankaya / ANKARA
 
Hürriyet Gazetesi’nin Ankara ekinde 30 Eylül 2015 tarihinde yayımlanan “Çaresiz Bekleyiş” başlıklı haber üzerine kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla açıklama yapılması ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Haberde; Elmadağ’da TOKİ konutları için yapılan okulun iki yıldır açılmadığı öne sürülerek, mahalle sakinlerinin duruma isyan ettikleri belirtilmektedir.
 
Ankara ili Elmadağ ilçesi 16 derslikli ilköğretim okulu inşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesi işinin ihalesi 7 Kasım 2013 tarihinde gerçekleştirilmiş, sözleşmesi 3 Şubat 2014 tarihinde imzalanmış, 5 Şubat 2014 tarihinde de yüklenici firmaya yer teslimi yapılmıştır. İhale, sözleşme ve yer teslim tarihlerinden de anlaşılacağı üzere, 5 Şubat 2014’den itibaren okulun yapım süreci başlamış ve devam etmiştir. Bu nedenle haberde yer alan “okulun iki yıldır açılmadığı” iddiası gerçeği yansıtmamaktadır.
 
Bahse konu işin geçici kabul çalışmaları 21 Ağustos 2015 tarihinde yapılmış olup, Kabul Komisyonu tarafından 20 Ekim 2015 tarihine kadar yüklenici firmaya süre verilmiştir. Yüklenici firma tarafından eksiklerin büyük bir çoğunluğu tamamlanmıştır. Asansörlerin yeşil etiketlemesi için müracaatlar yapılmış, yeşil etiket yapan firma tespitlerini Kurban Bayramı tatilinin akabinde, 29 Ekim 2015 tarihinde gerçekleştirmiştir.
 
Yeşil etiketleme işlemlerinin 6-7 Ekim 2015 tarihinde tamamlanması beklenilmektedir. Yeşil etiketleme işleminin tamamlanmasına müteakip geçici kabul tutanağı İdarenin onayına sunulacak ve kabul onay süreci başlayacaktır. Kabul onayı akabinde iskân ruhsatı alınarak abonelik işlemlerine başlanılacaktır.
 
Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla açıklamamızın gazetenizde olduğu gibi yayımlanması temennisiyle iyi çalışmalar dileriz.
                                                                                                           
 
                                                                                                        
 
                                                                                                                                                 BASIN DANIŞMANLIĞI