TOKİ Başkanı Ergün Turan, Giresun’da incelemelerde bulundu

27 Mart 2018

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, idarenin Giresun şantiyelerinde incelemelerde bulundu.

Bulancak’ta 342 konutun inşası tamamlanıyor

İlk olarak Giresun Bulancak’ta inşası yüzde 90 seviyesine ulaşan 342 konutluk projenin şantiyesinde incelemelerde bulunan Turan, proje içerisinde yer alan camiyi de gezdi.

Şehirleri kimlikleri, gelenekleri, yerleşik demografik yapının kültür ve değerleriyle uyumlu olarak yenilediklerini vurgulayan Turan, şöyle devam etti:  “Giresun Bulancak projemizi yerel mimari doku, mahalle kültürü ve yatay mimari anlayışıyla inşa ettik. Projemiz çevre düzenlemeleri, donatı alanlarıyla 0-5 yaş okul öncesi çocuk grubundan üniversite gençliğine, kadınlardan erkeklere, tüm nüfus profillerine dönük ihtiyaç ve beklentilere cevap verecek.”

Giresun Çotanak Arena yükseliyor

Turan daha sonra Giresun’da devam eden 20 bin seyirci kapasiteli Çotanak Arena’nın şantiyesinde incelemelerde bulundu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile TOKİ arasında yapılan protokoller kapsamında spor tarihinin en büyük yatırımları yaptıklarını belirten Turan,  “Giresun spor kompleksinin içinde bir adet stadyum, bir adet olimpik yüzme havuzu, bir adet antrenman sahası ve diğer sosyal donatıları yer almaktadır. İnşaat alanı toplam 120 bin metrekaredir. İhale bedeli 153 milyon lira, artı KDV'dir. Stadyumun toplam koltuk sayısı 22 bindir. Ayrıca güney tribünün içinde bir adet spor salonu yer alacaktır. Zemin katta 27 mağaza ile bir yönetim ofisi bulunmaktadır" açıklamasında bulundu.
Stadyumun bulunduğu kompleks içerisinde yüzme havuzunun da yer alacağını ifade eden Turan, "Bin seyirci kapasiteli yüzme havuzu da olimpik standartlara haiz olacaktır. Ayrıca yüzme havuzunun bünyesinde 13 mağaza yer alacaktır" dedi.

TOKİ’den Giresun’a 652 milyon liralık yatırım

Spor yatırımlarının dışında TOKİ olarak Giresun’a yapılan diğer yatırımlar konusunda bilgi veren Turan, şunları kaydetti:

"Giresun’da 2 bin 452 konutun inşasına başladık. Bu konutlarımızın 2 bin 370’inin tamamlayarak vatandaşlarımıza teslim ettik.  Ayrıca, 3 hastane, 6 okul, 2 spor salonu ve 8 ticaret merkezi olmak üzere yaklaşık 652 milyonluk yatırım yaptık. Yatırımlarımız şehrimize hayırlı uğurlu olsun.”