Erzurum Aziziye’de 210 konutun hak sahipleri belirlendi

15 Aralık 2017

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Erzurum’un Aziziye’de (Ilıca Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi) inşaatı tamamlanma aşamasında olan 210 adet konutun hak sahipleri 2 ayrı kurada belirlendi.

Kura törenleri 15 Aralık Cuma günü, Milli Eğitim Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü Toplantı Salonu’nda noter huzurunda gerçekleştirildi.

TOKİ ile Aziziye Belediyesi arasında imzalanan protokol çerçevesinde, Ilıca ve Yeşil Mahallelerinde ekonomik ömrünü doldurmuş konut ve iş yerleri yerinde dönüşüm modeliyle projeye başlanıldı. Projede 336 konutun yanı sıra 114 iş yeri ve cami bulunuyor.

İlk kurada “Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında uzlaşma sağlanan 111 hak sahibinin konutları belirlendi.

Öğleden sonra gerçekleştirilen ikinci kurada ise 99 konut için yapılan 203 başvurunun kurası çekildi. 3+1 planındaki konutlar 927 TL’den başlayan taksitlerle %10, %15, %25 peşinat ve 96, 108, 120 ay vade seçenekleri ile satışa sunuldu.

Yöreye özgün olarak inşa edilen projede, modern ve yöresel mimarinin izleri buluşturuldu. Yerleşim alanı; çarşısı, camisi ve diğer sosyal donatıları ile nitelikli sosyal çevre imkânı sunan, kente değer katacak yeni bir yaşam merkezine dönüşüyor.