ONLINE TAKSİT SORGULAMA

TOKİ Başkanı M. Ergün Turan İdare çalışanları ile bayramlaştı

22 Haziran 2017

 
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı M. Ergün Turan, İdarenin Ankara ve İstanbul hizmet binalarında TOKİ ekipleriyle bayramlaştı, tüm çalışanları kutladı.
 
M. Ergün Turan, bayramlaşma öncesinde yaptığı konuşmada, Türkiye ve dünyanın başta terör olayları olmak üzere sıkıntılı zamanlar yaşadığını belirterek, Türk milletinin her zaman olduğu gibi birlik bütünlük içinde zorlukları aşabilecek güçte olduğuna vurgu yaptı. Turan, “Milletimizin ve devletimizin dirayetiyle bu konuda hiç kuşkusuz şu ana kadar olduğu gibi bundan sonra da başarı sağlanacağından şüphemiz yoktur.” dedi.
 
“Bu yıl önemli projeler yürütüyoruz”
 
TOKİ’nin, konut üretiminin yanı sıra toplumun ihtiyaç duyduğu tüm yapıların inşasında büyük bir sorumlulukla çalışmaya devam ettiğine işaret eden Turan, özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde terörden mağdur olan vatandaşların ihtiyacını hızla karşılamak amacıyla önemli yatırımların sürdürüğünü vurguladı. Turan şunları söyledi:
 
“ 6 – 8 ay içinde 18 bin konutun ihalesi yapıldı. 1 yıl içinde nüfusu 100 bin olan yeni bir şehir kurulmuş olacak ve bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. Bu yıl önemli projelerle yürüyoruz. Suriye’de yaşanan olaylar nedeniyle ‘sınır duvarı’ inşası bize tevdi edildi ve 6 il sınırını kapsayan yaklaşık 688 bin m2’lik fiziki sınır duvarı yapımının sonuna gelindi.”
 
TOKİ’nin yenilenen üretim anlayışı doğrutlutusunda yürütülen çalışmaların son derece başarılı sonuçlar verdiğini belirten Turan,                   “ İdaremiz yaklaşık 33 yıldır faaliyetini sürdürüyor, 3 yıldır da birlikte mesai arkadaşlığı yapıyoruz. Son derece bilinçli ve sağlıklı bir süreci sizlerle başarılı bir şekilde sürdürüyoruz. Konut üretiminde hem mimari hem de malzeme kalitesi açısından daha iyi bir noktaya gelindi. Şehirlerimizin ruhlarına dokunarak yatay ve yöresel mimariyi en iyi şekilde kullanıyoruz. İdaremizin 10 yıllık konut üretiminde  800 bin rakamına yaklaşmış durumdayız.”
 
Konutun yanı sıra TOKİ’nin hastane, yurt, stadyum gibi milletin ihtiyaç duyduğu tüm yapı ve yaşam alanlarının inşasında büyük projeler yürüttüğünü hatırlatan Turan, saha üretimlerinin yanı sıra teknolojik altyapı çalışmalarında da önemli adımlar atıldığını söyledi.
 
Teknolojide Entegre Yapı
 
Faaliyet Yönetim Sistemi ile  stoktan imara, finanstan satışa TOKİ içinde ve kurum paydaşları nezdinde dev bir entegre yapı oluşturulduğuna işaret eden Turan, saha denetimi, bankalararası online yapı ve son olarak E-Devlet entegrasyonu ile çok büyük bir oluşumun uyumlu şekilde bir araya getirildiğini söyledi.
 
Turan sözlerini şöyle tamamladı:
“ Sosyal konuta erişmekte zorlanan vatandaşlarımızı konut sahibi yapmak için kurulan bir İdareyiz. Bütün motivasyonumuzu bu yöne kanalize etmeye çalışıyoruz. Bu başarıyı sizlerle birlikte yakalamaktan dolayı çok mutlu olduğumu bilmenizi isterim. Hepinize gayretleriniz oranında teşekkür ediyorum. Ailelerinizin de bayramlarını kutluyor, saygılarımı sunuyorum.”
 
TOKİ Başkanı Turan, konuşmasının ardından TOKİ personeli ile tek tek bayramlaştı.